Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

• autor: paster89, 2013-10-28 10:09

Sparta: Artur Nowak - Mateusz Szymański, Sławomir Kasza, Sławomir Wolański, Radosław Jaracz - Paweł Janas, Sławomir Mielech, Wojciech Kluk (45' Paweł Skwara), Damian Pasterkiewicz (85' Krzysztof Malczewski) - Tomasz Mikosz, Przemysław Kielar (80' Jarosław Jaracz)

Bramka dla Sparty: Tomasz Mikosz 35'

opis w rozwinięciu..

W ostatnim meczu rundy jesiennej tego sezonu zremisowaliśmy na własnym stadionie z drużyną Zorzy 03 Łubienko 1-1. Dla naszego zespołu był to już 6 remis w tym sezonie i pod tym względem prowadzimy w klasyfikacji zremisowanych spotkań. Można powiedzieć, że to już kolejny pechowo zremisowany mecz przez naszą drużynę ponieważ przez większość meczu to nasza drużyna prowadziła grę i po prostu byliśmy lepsi na boisku. Warto zaznaczyć, że mecz toczył się w arcy trudnych warunkach a winowajcą całego zamieszania był bardzo silnie wiejący wiatr, który z powodzeniem przeszkadzał obydwu drużynom w rozgrywaniu piłki. Początek meczu to przewaga przyjezdnych, którzy lepiej rozpoczęli to spotkanie i grali z większym zaangażowaniem czego udokumentowaniem była strzelona bramka dla drużyny gości. Zawodnik z Łubienka rozpoczął akcje prawą stroną boiska i mijając naszych obrońców z rogu 16 metra oddał mocny strzał po długim słupku nie dając szans naszemu bramkarzowi, 10 minuta spotkania i 0-1 dla gości. Po tej bramce nasi zawodnicy zabrali się do odrabiania strat i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania meczu, lecz nasza skuteczność w tym spotkaniu była bardzo słaba a drugą przeszkodą do zdobycia bramki okazał się wyżej wspomniany silnie wiejący wiatr. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy Łubienka kilka razy groźnie zaatakowali nasz zespół z kontrataku lecz na nasze szczęście nie straciliśmy kolejnej bramki. Bramka wyrównująca dla naszego zespołu padła w 35 minucie spotkania a jej autorem był Tomasz Mikosz, który po indywidualnej akcji mocnym, technicznym strzałem w okienko bramki przeciwnika nie dał najmniejszych szans golkiperowi  gości. Wynik do przerwy 1-1.

Druga część spotkania to już całkowita przewaga naszej drużyny, goście wycofali się do obrony i praktycznie tylko kilka razy przeprowadzili nie zbyt groźne kontry. Natomiast nasz zespół kilka razy zagroził bramce przyjezdnych, najlepszych sytuacji nie wykorzystali Tomasz Mikosz, którego uderzenie z rzuty wolnego sprawiło wiele problemów bramkarzowi Łubienka lecz wyszedł zwycięsko z tego zadania i obronił strzał Mikosza. Drugą sytuację do strzelenia zwycięskiej bramki zmarnował Skwara, który dopadł do wybitej piłki i z 13 metrów uderzył za mało precyzyjnie aby pokonać bramkarza gości. Goście mieli jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki  po soczystym i mocnym strzale z rzutu wolnego jednego z zawodników Łubienka, lecz świetnie w bramce spisał się Nowak i obronił ten mocny strzał. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i w kolejnym już meczu schodzimy bez zwycięstwa z boiska.